close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

body care

HairMania

12. února 2016 v 16:13 | Morbid_Curiosity


Včera jsem zveřejnila článek, ve kterym jsem vám popsala historii mých vlasů, která nebyla zrovna krátká, ale ve výsledku měla bejt ještě delší. Rozhodla jsem se ale článek rozdělit do dvou a druhou část vrhnout do rubriky body care, jelikož zde hodlám popsat různý produkty, který jsem na vlasy zkoušela a který doteď používám.

Začnu asi opět velmi krátkou historií: když jsem byla mladší, bylo mi úplně jedno, co na vlasy používám. Měli jsme prostě nějakej šampon a k němu v lepším případě kondicionér a tím to končilo. Bylo mi úplně jedno, čím si vlasy umyju nebo učešu a nepřikládala jsem tomu velkou důležitost.
Co se barev týče - a to mi zůstalo doteď - nikdy jsem neměla žádnou oblíbenou značku, když mi máma jednou za čas obarvila vlasy. Barvy vybírala ona a mně to bylo srdečně jedno, hlavně, když to mělo dobrou barvu. Já sama si navív barvit hlavu neumím O:) (resp. nikdy jsem to nezkoušela a bojím se toho :D). Aktuálně chodím na barvení k mojí kadeřnici do studia Kavelo, která používá povětšinou produkty značky Dusy - alespoň co jsem si tak povšimla. Vzhledem k tomu, že je to většinou jenom jednou za dva měsíce, nepozoruju ani příznivý, ani nepříznivý účinky na moje vlasy. A barva je zkrátka a dobře blond - ze začátku trochu do platinova, ale to se rychle vymyje.

Avéne recenze

11. února 2016 v 20:53 | Morbid_Curiosity
Mám pro vás další článek s recenzí. Jedná se zcela nečekaně o pečující kosmetiku, ale tentokrát jde o Avéne.

Poprvé jsem se s touhle značkou setkala nejspíš 4 a půl roku zpátky, když babička dostala na dovolený sluneční alergii a místní doktor jí doporučil matlat se opalovacím krémem právě týhle značky. To, že nám krém vydržel a o 4 roky později opět posloužil na Krétě, se zmiňuju jenom proto, že jsem ho poprvé vyzkoušela a i po těch letech byl super :D Trochu hůř se roztíral, nicméně opalování s ním probíhalo rozvnoměrně a neflekatě (pokud jste si - jako například má drahá maminka - jen tak letmo nenapatlali jenom ramena první den na slunci). A docela příjemně voní. Co to ovšem konkrétně byl za opalovák, to netuším.

Od tý doby se mě však Avéne kosmetika netýkala - mimo jiné i proto, že je cenově trochu výš, než jsem zvyklá a navíc je dostupná pouze v lékárnách a tam já jsem líná chodit čekat do řad důchodců. Samozřejmě se ale dá sehnat i na internetu a konkrétně na mým oblíbeným e-shopu Lekárna.cz i za slušný peníz a většinou i s nějakým tím dárkem. A takhle jsem se k Avéne dostala právě teď.

Začátkem roku jsme s mužem potřebovali vybavit naší domácnost pár užitečnýma věcma, tak jsme zapluli na Lékárnu a jali jsme se vybírat. Muž prohlásil, že chce zubní pastu, šampón a sprcháč a zbytek ať nějak pořeším sama. Zbytek jsem krásně pořešila dohromady asi za 3000,- O:) :D Došla jsem totiž k závěru, že už jsem pro sebe a svoje stresem osypaný tělo dlouho nic neudělala a měla bych to tudíž napravit. Napravovala jsem s verou a rozhodla jsem se i krutopřísně zaexperimentovat novou kosmetikou. Patřím totiž mezi ty lidi, co neradi zkoušej něco novýho, ale zároveň by chtěli všechno vyzkoušet. Chápete, ne? Ne? No...

Mixa recenze

16. dubna 2015 v 13:25 | Morbid_Curiosity
Už dlouho jsem nedělala žádnou "recenzi" ani shopping, ani wishlist a vzhledem k mý současný situaci nic z toho ani dlouho dělat nebudu :( Tak dělám aspoň recenzi na Mixu, kterou používám už téměř dva roky a vyzkoušela jsem toho od téhle značky docela dost.

Na Mixu se názory značně různí: někdo si ji nemůže vynachválit a někdo zas vůbec nevidí rozdíl mezi Mixou a třeba Niveou. Já osobně si myslím, že ti, co nevidí rozdíl mezi Mixou a ostatníma běžnýma značkama, jsou šťastní jedinci, kteří zkrátka a dobře nemají problémy z kůží a můžou na sebe plácnou ledacos. Nebo naopak ti nešťastní jedinci, kteří mají kůži tak strašně přecitlivělou, že ani Mixa tomu nepomůže.

Já jsem zřejmě šťastný/nešťastný jedinec, který je sice od narození atopický ekzematik, ale zas tak strašný to se mnou není. Pokud se mi někde nevytvoří něco, co může spustit slušnej ekzém, tak na sebe víceméně taky můžu plácnou téměř cokoliv, ale nerada to pokouším, jelikož vím moc dobře, jaký to je, když se s váma ekzém táhne třeba třičtvrtě roku a ani kortikoidový injekce a mastičky s tím nic moc nezmůžou.

Kokosový olej - použití, účinky a kde ho koupit

9. března 2015 v 11:41 | Morbid_Curiosity
V rámci svýho honu za trochu lepším životem se starám o všechno možný a narazila jsem právě i na kokosový olej. Už nevím přesně jak, ale tuším, že to bylo v souvislosti s ricinovým olejem a jeho možností použití jako masku na růst vlasů. Začala jsem trochu víc Googlit a zjistila jsem si o kokosáku mnohem víc věcí a zjistila jsem, že by v podstatě dle všeho měl mít na víčkem svatozář, protože je prostě perfektní.

Koupila jsem si zkušební skleničku Health Link BIO kokosového oleje o 400 ml na AWAshopu za 146,- Kč, nicméně nějakou dobu mi trvalo, než jsem ho konečně použila. Zatím s ním němám bůhvíjaký zkušenosti, ale poznamenávám, že krásně voní, chutná sám od sebe výborně a když se jím vypatlá pečicí plech nebo se na něm něco smaží, není to pak v tom jídle cejtit. A fakt se nepřepaluje. Pro tyhle skvělý účinky a vlastnosti kokosovýho oleje je ovšem třeba ho mít v opravdu čistý za studena lisovaný podobě.

Vždycky když něco nakupuju, brouzdám po Heuréce a po netu, kde se dá ta daná věc koupit nekvalitnější a zároveň nejlevnější. Ne, že bych potřebovala šestřit každou korunu, ale proč platit víc, když to není třeba. Obzvlášť v případě kokosovýho oleje se to pojevilo, kde se cena za různý množství pohybuje od desítek korun po tisíce. Po nějaký době hledání a porovnávání jsem došla k závěru, že AWAshop to má zkrátka nejvýhodnější a navíc je zde možnost osobního odběru na Vinohradech kousek od tramvaje, což je super (tím spíš, když je to ulici nad nejlepší indickou restaurací v Praze ^^ :D).


 
 

Reklama