close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

HairMania

12. února 2016 v 16:13 | Morbid_Curiosity |  body care


Včera jsem zveřejnila článek, ve kterym jsem vám popsala historii mých vlasů, která nebyla zrovna krátká, ale ve výsledku měla bejt ještě delší. Rozhodla jsem se ale článek rozdělit do dvou a druhou část vrhnout do rubriky body care, jelikož zde hodlám popsat různý produkty, který jsem na vlasy zkoušela a který doteď používám.

Začnu asi opět velmi krátkou historií: když jsem byla mladší, bylo mi úplně jedno, co na vlasy používám. Měli jsme prostě nějakej šampon a k němu v lepším případě kondicionér a tím to končilo. Bylo mi úplně jedno, čím si vlasy umyju nebo učešu a nepřikládala jsem tomu velkou důležitost.
Co se barev týče - a to mi zůstalo doteď - nikdy jsem neměla žádnou oblíbenou značku, když mi máma jednou za čas obarvila vlasy. Barvy vybírala ona a mně to bylo srdečně jedno, hlavně, když to mělo dobrou barvu. Já sama si navív barvit hlavu neumím O:) (resp. nikdy jsem to nezkoušela a bojím se toho :D). Aktuálně chodím na barvení k mojí kadeřnici do studia Kavelo, která používá povětšinou produkty značky Dusy - alespoň co jsem si tak povšimla. Vzhledem k tomu, že je to většinou jenom jednou za dva měsíce, nepozoruju ani příznivý, ani nepříznivý účinky na moje vlasy. A barva je zkrátka a dobře blond - ze začátku trochu do platinova, ale to se rychle vymyje.Toliko k historii a teď si to asi nějak kulturně rozdělíme, ať neplácám pátý přes devátý. Začnu teda elektronikou, kterou jsem na vlasy vyzkoušela...

Když pominu moji první žehličku na vlasy, na kterou se dalo sáhnout i v případě, že byla "plně nahřátá", měla debilní povrch, nežehlila ani nekrepatila vůbec nic a dobrá byla akorát na rozehřívání keratinu na mých keratinových páscích, první věcí, kterou jsem si na vlasy pořídila, byla Rowenta Lissima. Na reklamanu na tenhle fén si možná ještě někdo i vzpomene - vypadalo to všechno rychle a jednoduše. V reklamě ovšem nebylo vidět, že je fén neuvěřitelně těžkej, že vlasy rovný moc dlouho nezůstanou a po čase začnou bejt hrozně zničený, ani že se strašně rychle špiněj ony žehlící plošky... Nicméně tou dobou to byla jediná věc, o který jsem věděla, že mi vlasy alespoň nějak a alespoň na nějakou dobu vlasy vyžehlí. Jednou mi moje první Lissima odešla a tak jsem dlouho ukecávala mámu, aby mi dala peníze na novou a ještě ten den jsem letěla do metropole pořídit novou Lissimu - novější verze to tenkrát byla, ovšem stejně blbá. Nicméně jako fén ji používám dodnes - žehlíví nástavec je totiž vyměnitelnej za klasickej fénovací a fénuje na teplo i nastudeno. Tenkrát stála asi 800,-.
Co se průběhu žehlení/fénování týče, znamenalo to pro mě si každý ráno před školou hodně přivstat, umejt si hlavy a pak probudit zbytek rodiny fénováním vlasů, který trvalo miniálně půl hodiny. Jako každodenní rituál to bylo hodně náročný jak pro mě, tak pro okolí a především pro moje vlasy, který byly každej den namáhaný mytím a fénováním. Přirozeně jsem vlasy měla poměrně rychle zničený.

Z tohodle šílenýho kolotoče, kterej trval x let, mě nakonec vytáhla moje kamarádka, která mi ukázala žehličku na vlasy. Začala mi ji půjčovat a já konečně zjistila, že vlasy jde mít i trochu hezčí, zdravější a rovný mnohem dýl, než jsem měla já tou dobou. Okamžitě jsem se do žehličky zamilovala a nakonec jsem ji i dostala - nejspíš k narozeninám. Byla to žehličky Remington S 1032 - poměrně dost široká, ale měla jsem delší vlasy, takže alespoň rychleji žehlila. Je poměrně těžká a dost trhá vlasy, ktrý se zachytávaj za okraje žehlících ploch, nicméně žehlí a vlasy fakt držej rovně. A co víc, žehličkasamotná je vážně držák. Mám ji dobrejch 5 let a stále funguje - používám ji jako záložní, kdyby se mi rozbila aktuálně používáná žehlička.

Samozřejmě, že po čase mě tahle hračka přestala tak nějak bavit. Navíc se blížil konec záruky, po který většina přístrojů odejde na věčnost a já se bála, že budu muset chodit kudrnatá, protože mi žehlička nebude funovat - to by byla tragédie. Fakt byla.
Ježíšek mi tedy pořídil novou.
Rowenta Respectissim Liss byla tou dobou novinka a chvíli mi trvalo, než jsem si na ni zvykla. Měla speciální nastavení pro různý druhy vlasů (rovný, vlnitý, kudrnatý/zdravý, poškozený, velmi poškozený) a podle toho pak sama nastavovala ideální teplotu pro žehlení. Stejně jsem si to ve výsledku nastavovala dle svýho, protože při nastavení "kudrnatý" a "velmi poškozený" vám to jako teplotu žehlení nastaví asi 140°a tím nevyžehlíte ani bavlněnej kapesník. Další novinkou pro mě byl gumovej pásek na jedný strašně kleští, kterej měl vlasy natahovat a předsrovnávat před samotným žehlením přímo při žehlení. Wow! :D Uznávám, že to je na žehličkách vážně dobrá vychytávka, ačkoliv trvá, než si člověk zvykne na ten odpor při žehlení. A taky na to, že musí ten pásek stále udržovat na spodní straně, tudíž je to ze začátku zápas, než se to neučíte chytat a otáčet správně. Ale měla jsem tuhle žehličku vážně ráda a moc mě mrzelo, když začala blbnout - to se projevovalo tím, že v určitém úchylu kabelu se prostě vypla - špatný kontakty. Ale byla po záruce a nechtělo se mi úplně platit opravu. Tuším, že tou dobou tahle žehlička stála cca 1.600,-.

A tímto se tedy dostáváme k mojí poslední žehličce na vlasy, kterou jsem taktéž dostala a to bylo tou dobou k narozkám od přítele. Moc mu za to doteď děkuji, protože je to super žehlička. Když mi dešla Rowenta, zabořila jsem nos do internetu a porovnávala, pročítala recenze a tak, až jsem nakonec došla k závěru, že nutně potřebuju žehličku BioIonic OnePass. Ta ovšem byla fakt dost drahá a tak jsem se spokojila s druhou nejlíp hodnocenou na trhu a tou byla Valera Swiss'X Brush & Shine s tím, že já mám jenom Shine, Brush totiž jaksi v eshopu zapomněli přibalit. Ale stejně by asi jenom překážel. Žehlička má povrch z keramiky a turmalínu, díky čemuž vlasy krásně uhlazuje. Je lehoučká, malá, strašně rychle se nahřejvá, dobře žehlí a vlasy vydržej vyžehlený poměrně dlouho. V případě akutního ohrožení se s ní daj vlasy i natáčet. Ceny se pohybujou hodně různě, dá se sehnat i do 2.000,-, když hodně hledáte, ale většinou kolem 2.500,-. Jediná věc, která mě na týhle žehličce trápí, je, že se mi téměř každýho půl roku rozbije - odejde topný tělísko. Naštěstí to vždycky projde zárukou, ale stejně to naštve.

Tím asi končí můj elektronickej repertoár, nicméně včera jsem objevila tolik opěvovanou novinku - žehlící kartáč na vlasy, kterej u nás stojí nekřesťanský peníze na jenom zahraničním e-shopu, kde se dá sehnat za třetinovou cenu. Přemýšlím, že to vyzkouším. Vrazit do toho 500,- by mě asi moc netrápilo, i kdyby to na moje vlasy fakt nefungovalo. No, uvidíme...


Další kapitolou budou různý pprášky a přípravky na vlasy, kterýma jsem se kdy snažila si růst vlasů popohnat. Samozřejmě, že byly doby, kdy jsem nadšeně chtěa vyzkoušet na vlasy všechno, co se kde mihlo, že vlasy ozdravuje a podporuje jejich růst. Od jistýho incidentu s kadeřnicí mi totiž vlasy prostě nerostou. Jasně, bude to i tím, že si je žehlím, ale že mi za poslední třeba 4 - 5 let nepovyrostly snad ani o cenťák a to ani v případě, kdy jsem si vlasy nechala zkrátit po ramena, abych ustříhla ty zničený konce. Vždycky dorostou do určitý dýlky a tam se lámou, aby náhodou jeden vlas neměl o milimetr víc, než normálně. -_-
Kdy a jak jsem se ke všem těm věcem dostala, fakt už asi nedokážu říct...

Snad jako každá ženská, která chce, aby její vlasy vypadaly líp, nepadaly a rostly, jsem vyzkoušela Biosil. Vlastně ho tak nějak průběžně zkouším doteď. Upřímně jsem to nikdy nevydržela brát nějak extra dlouho a nakonec i tahle lahvička skončila v krabici mezi ostatními léky. Trochu mě to štve, protože tak 90% holek a žen tvrdí, že jim to vážně pomohlo. Já to nejdýl vydržela brát asi tři týdny a žádnou rapidní změnu jsem nepozorovala. Ale vlasy prostě potřebujou čas. Možná, že až doberu to, co beru teď, k čemuž se dostanu za chvíli, tak to zas vyzkouším.
Kouzelná je na Biosilu rozhodně cena, protože se dá koupit někde kolem 50,- na cca dva měsíce. Pořídit se dá v jakýkoliv lékárně a samozřejmě bez předpisu. Tabletky jsou maličký, stačí je jenom rozkousat. Maj takovou lehce citrusovou chuť - nic nepříjemnýho.

Další tabletky byly GS Eladen. Ty jsem prvně dostala od mámy k Vánocům asi na měsíc, ale jelikož jsem si na netu přečetla, že pro nějaký výsledky je dobrý je brát aspoň tři měsíce, pořídila jsem další dvě balení ještě na dva měsíce. Na dva měsíce jsem to měla, protože jsem brala dva ty prášky denně. Jedno balení vychází cca do 300,- a většinou k tomu máte ještě nějakej dáreček.
Co se nějakých výsledků týče, tak rozhodně jsem vlasy časem měla trochu pevnější a přesaly mi tolik padat, ale co se podpory růstu týče, tak v tomhle případě GS Eladen nepochodil. Myslím, že pro někoho, kdo němá příliš zničený vlasy je to skvělej potravinovej doplněk pro doplněný potřebných vitaminů a minerálů pro krásný vlasy. Ale někomu, kdo má vlasy tak zničený, jako já, zas tak moc nepomůže.

Biohar jsem objevila na netu, když jsem se - jako ostatně velmi často - pídila po tom, co se s mýma vlasama dá dělat, aby rostly samy a mohla jsem se vyhnout drahýmu prodlužování. Narazila jsem na něj někde na fóru a protože stojí pár kaček - cca 120,-, tak jsem ho koupila. Je to taková vodička, co se mi na pokožku hlavy roztírat každej den před spaním. Vydržela jsem tenhle rituál asi měsíc, ale nic se nestalo, tak jsem toho nechala. Stejně, jako u Biosilu, si tuhle věc spousta lidí strašně chválí, já na tom akt nic nenašla. Možná, opět, kdybych to používala dýl, stane se zázrak, ale já jsem prostě líná. :)

Někdy v době Bioharu jsem objevila i přírodní varintu na růst veškerýho ochlupení na těle a tou byl ricinový olej. Používala jsem na obočí a řasy každej den a uznávám, to je hustý. Po tejdnu používání byly výsledky neuvřitelný. To samý nemůžu říct o vlasech. Kůru jsem prováděla jednou týdně, kdy jsem si napatlala tenhle neuvěřitelně hutnej olej do vlasů, byla jsem neuvěřitelně znechucená a zděšená představou, že to už nikdy nevymyju, zakryla jsem to igelitovym pytlíke a ovázala ručníkem, aby se olej zahřívat a funoval, jak má.
Později jsem se dočetla, že je ještě dobrý - protože je riciňák fakt strašně hustnej - ho naředit kokosovým olejem. Ten vlasům rozhodně neuškodí a je tekutější. Jo, nanášel se líp, líp se smejval, líp voněl, ale výsledky jsem nepostřehla. Opět jde možná o lenost, ale fakt je šílený najít si jednou do týdne čas dvě hodiny jenom kvůli vlasům...
Oba oleje jsou v závislosti na množství cenově cca od 100,-.

Poslední věcí, kterou zkouším právě teď asi druhým týdnem, je Donna Hair Forte. Recenzí, fotek a pochval jsem si na to přečetla víc než dost a opět mě to přesvědčilo k tomu, abych to teda zkusila. Objednala jsem si - omylem - dvouměsíční kůru, tak jsem si pořídila ještě další tříměsíční a budu se tentokrát vážně snažit to brát pravidelně a celou dobu.
Po tak krátký době, jakou to beru já, fakt nejsem schopná podat žádný informace. ŽE bych viděla nějakej zásadní rozdíl, to zatím ne. Nicméně momentálně jsem na nemocenský a vlasy si nežehlím, takže moc nevidím, jestli rostou, nebo ne. Na těch kudrnách to prostě poznat neni. Tříměsíční kůra se dá pořídit někde kolěm 450,- - 500,-.


Tak a teď k šapónům a maskám, kondicionéry jsem totiž zcela vyloučila z repertoáru mojí vlasový kosmetiky. Potřebuju na vlasy spíš něco, co mi je bude zachraňovat a vyživovat a masky splňujou jak tohle kritérium, tak se po nich zároveň vlasy dobře rozčesávají.

Když jsem se začala trochu víc zajímat o svoje vlasy - respektive o kosmetiku, bylo to někdy v době první kadeřnický katastrofy. Tou dobou totiž vyšla žhavá novinka o Nivey - Straight & Easy, která slibovala narovnání vlasů. Překecala jsem teda mámu, aby mi pořídila šampon a jakejsi přípravek po umytí vlasů - dnes už vím, že to byla ochrana před teplem. Samozřejmě, že po umytí se moje kudrnatý vlasy nenarovnaly ani trochu a žehličku jsem tou dobu ještě neměla. Je to zkrátka a dobře úplně obyčejnej šampon a žádný velký zázraky se nekonaj.
Netuším, kolik tahle věc stojí, tipla bych to do stovky.

V mezičase jsme doma všichni používali šampóny a kondicionéry od Dove, který byly podle mě fajn. Ale už to beru hodně zpětně, fakt si na to moc nepamatuju. Obecně mám trochu výpadek ohledně vlasový kosmetiky, dokud jsem si nezačala vydělávat sama a nezačala si pořizovat to, co jsem sama uznala za vhodný.

Pro-Keratin Refill od L'Oréal Professionnel jsem si pořídila s kolegyní z práce, jejíž kadeřnice to doporučovala. Tenhle šampon se dá pořídit v několika různých množstvích samozřejmě a cenově vychází cca 200,- - 400,-. Já si objednávám půllitrovou varintu s pumpičkou. Tohle byl asi první průlom v tom, kdy jsem fakt uznala, že existujou i dobrý šampóny a obecně přípravky na vlasy. Co jsem používala do tý doby, nemám nejmenší tušení, fakt si nevzpomínám.
Tenhle šampón příjemně voní, dobře se nanáší a pění, vlasy jsou po něm vážně čistý, jemný, ale poddajný a dobře se pak rovnají. Kvalita vlasů se mi v době používání tohodle šampónu rozhodně zlepšila.

K výše zmíněnýmu šampónu jsem si tenkrát objednala ještě masku na vlasy od Gestil - Wonder, kterou jsem rozhodně neměla poprvý, ale ráda jsem se k ní vrátila. Wonder maska nijak extra dobře nevoní a má hrozně zvláštní konzistenci, ale taktéž se dobře nanáší a na vlasech žádnej zápach po umytí nezanechává. Vlasy se po něm výborně rozčesávají a jsou pevnější, lesklejší a líp tvarovatelný. Rozhodně jsem z něj vždycky měla dojem, že na ty vlasy pomáhá. Dokonce jsem jednu dobu ani nepožívala žádnou tepelnou ochranu a měla jsem dojem, že sám Wonder zvládne vlasy poměrně účinně chránit, ale jak přes jakou žehličkou/fénem.
Existujou různý varianty množství dle čeho se odvíjí i cena, ale dá se pořídit i ve speciálních setech x + 1 zdarma, který vycházejí cenově nejlíp. Já za 500 ml dala asi 200,-.

Jelikož můj hon na kvalitní a fungující vlasovou kosmetiku nejspíš nikdy neustane, i přes spokojenost s Keratin Refillem od L'Oréalu jsem stejně hledala dál. Obecně se stejně tvrdí, že by se šampony měli obměňovat, takže jsem hledala něco na vystřídání. Objednila jsem pro mě do tý doby neznámou značku Indola a její velmi vychvalovanou řadu Keratin Straight, která měla vlasy zároveň vyživovat a "opravovat" a pomáhat s jejich rovnáním. Objednala jsem si tedy šampón a masku z týhle řady a zkoušela. Nadšení se dostavilo velmi záhy, jelikož po ošetření vlasů touhle kosmetikou byly moje vlasy jemný, ale pevný, leskly se a po vyžehlení fakt držely tvar.
Šampón nepění nijak extra, ale pocit z čistých vlasů po něm vážně máte a ačkoliv ani sampón, ani maska moc nevoněj, vlasy po nich nezapáchají. Masky bohužel potřebuju vždycky jednu a půl na jeden šampón, ale i s tím se dá žít.
Šampón i maska se cenově pohybujou kolem 180,-. Poslední zhruba rok je ovšem docela problém tuhle kosmetiku sehnat, jelikož na tom málo e-shopů, kde tohle za nějakou přijatelnou cenu měli, to maj většinou vyprodaný. :(


A pak tady ám ještě jednu výbornou záležitost a tou je tahle maska na vlasy od Avonu řady Advance Techniques s marockým a aranovým olejem.
Vlasy po ní mám jemný, ale silný, suprově se rozčesávaj a navíc... tak náááádherně voní.
Každou chvíli ji maj v Avonu v nějaký akci, takže se většinou dá pořídit do stovky.


Tohle je bohužel asi vše, co k tomuto tématu můžu říct. Víc jsem to nejspíš nevyzkoušela, nebo si to prostě nepamatuju. Poslední cca dva roky prostě střídám Indolu a L'Oréal Professionel.


Teď se vrhnem na předposlední sekci tohoto článku a tou je veškerá ostatní kosmetika, kterou na vlasy používám.

Začnu asi tím, co si ještě vzpomínám, že jsem vyzkoušela, než jsem se o to fakt začala hodně zajímat...
  • Jako tepelnou ochranu jsem vyzkoušela například Hot Straight od L'oréalu, ale v době, kdy jsem používali Rowentu Lissimu a tam to moc poznat nebylo. Další vyzkoušená byl sprej od Avonu, ale tam jsem taky nezpozorovala žádný ochranný účinky.
  • Měla jsem i takovej regenerační sprej Full repair od Elséve, kterej jsem upřímně používala jenom velmi nástřelně a vlasy jsem po něm měla takový lepkavý.
  • Tužidla jsem měla například od Taftu a vyzkoušela jsem jich docela dost. Používala jsem se v sobě Lissimy, aby mi vlasy držely líp a dýl rovný a pomáhalo to, akorát jsem ty vlasy potom měla takový hnusný a slepený. Po čem jsem takový vlasy neměla, bylo tekutý tužidlo od Welly Forte a vlasy po něm kupodivu fakt docela i držely.
  • Laků na vlasy jsem tak prošla docela dost - Taft, Wella, Syoss, Nivea - od tý jsem měla lak Blonde, kterej sice narozdíl od všech ostatních laků voněl, ale byl na nic. A nejspíš těch značek bylo i víc. Vždycky jsem si vybírala ty pevnější laky - stupeň 4, 5, ale ve většině případů už se pak jednalo o hmotu podobnou spidermanově pavučině, která vlasy slepila, účel vypadat nepřirozeně a v horším případě ještě zanechávala bílou krustu nebo takový bílý lepivý cosi. A nebo naopak vůbec vlasy nedržely.
  • A dál jsem vyzkoušela ještě takovej ten modrej gel od Lybaru z tý šíleně barevný řady Create, kterej měl vlasy rovnat. Dvě slova: spidermanova pavučina. A navíc ty vlasy byly prostě husný potom.
Když už jsme u těch produktů, co maj vašim vlasům dodat nějakej tvar a v tom tvaru je ideálně i udržet, představuji vám svůj oblíbenej lak: Lybar silně tužící. Už pár let jinej nepoužívám, protože mi tenhle perfektně vyhovuje. Hezky voní, vlasy vážně drží a nezanechává na nich žádnej bordel. Navíc vlasy neslepuje- většinou fuguje tak, že si jím vlasy přelakuju do vyžádaný podoby, ten lak se z toho pak "vytřepe" a vlasy vypadaj úpůně přirozeně a držej tam, kde maj.
Používám ho většinou jenom na ofinu a nebo když mám extra bad hair day, tak si jím přestříknu celý vlasy před žehlením.
Dá se koupit v kdejaký drogerce a většinou stojí kolem 90,-.

Co se tepelný ochrany vlasů týče - ať už jde o žehlení, kulmování nebo obyčejný fénování, za sebe určitě můžu doporučit Thermo Cell Repair od L'Oréal Professionnel.
Vlasy neslepuje ani na nich nezanechává nic hnusnýho, po vyžehlení vlasy držej líp, než bez týhle parády a rozhodně nejsou nijak extra vysušený.
Má super konzistenci - takovou tekutější a dobře se na vlasy aplikuje. A příjemně voní. :)
Kolik to stálo upřímně řečeno nevím, ale tipla bych to někde kolem 250,-. Nicméně vzhledem k množství, který je třeba si do vlasů střední dýlky aplikovat, mi vydržel asi rok, což za těch 250,- stojí. :)
Druhá tepelná ochrana, kterou používám, patří do mojí obíběný série Pro-Keratin Refill taktéž od L'Oréal Professionnel. Proti Thermo Cell Repairu je to docela rozdíl. Má úplně jinou konzistenci - takovou hutnější, ale i tak se na vlasy nanáší dobře. Velmi rychle se naučíte dávat si na vlasy menší množství, než jste běžně zvyklí, jelikož máte takovej zvláštní pocit z toho, že ty vlasy máte tímhle prostředkem "obalený" a je toho na nich "moc". Ze začátku nepříjemnej pocit, ale rychle si zvyknete, protože díky tomu budete mít vlasy pevnější. Navíc při žehlení mám pocit, jako by se ochrana z vlasů trochu uvolnila a žehlením se roznesla po celý dýlce vlasů a tak je chrání od kořínků po konečky. Navíc tahle věc sama o sobě způsobuje, že jsou vlasy po vyžehlení pevný, hladký, lesklý a mnohem líp držej rovný.
I tahle tuba stojí cca 250,-, nicméně jedna mi vydržela rok a půl a to tyhle věci používám vážně po každým umytí vlasů.

Další pro mě nezbytná věc je tohle sérum na suchý konečky od Avonu. Hned na úvod nutno zmínit, že naprosto úžasně voní. Ale jakože fakt úžasně... :D No konec rozjímání.
Začala jsem olejíček používat asi před cca dvěma lety a od té doby jsem se ho nepustila. Ráda bych podotkla, že od tý doby mám pořád tu stejnou lahvičku a ještě tam trochu mám, takže vydrží neuvěřitelně dlouho.
Vzhledem k tomu, že v návodu na použití zmiňujou pouze to, že máte sérum nanést na suchý vlasy, tak jsem na to na první pokus poněkud přepískla. Nastříkala jsem si toho na ruku moc a bála jsem se, že si zas můžu jít umejt hlavu. Naštěstí po týhle záležitosti vlasy mastný vážně nezůstávaj, takže jsem je sice měla trochu zplihlý, ale ne mastný. Zde přišlo poučení :D a od tý doby si jednou/dvakrát stříknu na ruku a aplikuju zhruba na spodní třetinu vlasů s tím, že sérum vtírám i do ofiny a obecně těch kratších částí vlasů.
Dřív jsem si nejdřív dala na vlasy sérum a pak jsem žehlila. Teď to dělám na opak a je to mnohem lepší. Vlasy se sérem uzavřou proti vlhkosti, která by mi je okamžitě zase zvlnila a zůstávaj hydratovaný celej den. Používám sérum jenom po prvním žehlení po umytí vlasů, víc to není třeba.
Tahle lahvička vychází asi na 120,-, ale záleží na akcích.

Druhej olejíček je taky od Avonu a jmenuje se Supreme Oils. Pořídila jsem si ho loni před odletem na Krétu, protože jsem se bála vysušování vlasů sluníčkem a slanou vodou. Po každým vyvalování se na pláži jsem si umyla hlavu a do mokrých vlasů si stříkla tenhle věc. Vážně jsem pak vlasy neměla přesušený a hnusný.
Momentálně ho používám zase, jelikož si na nemocenský vážně žehlit vlasy nepotřebuju, tak ať maj aspoň nějakou výživu. Sérum na suchý konečky totiž používám zásadně jenom po žehlení vasů. Vychází asi taky tak na 120,- a pokud byste ho používali po každým omytí vlasů, který běžnej smrtelník provádí většinou tak jednou za dva až tři dny, tak vydrží třeba tak půl až třičtvrtě roku.

Co se vlasový kosmetiky jako takový týče, tak jsem tímto asi vyčerpala zásoby zkušeností a doporučení.


Teď už zbývá jenom jedna poslední věc a tou je hřeben. Tady to bude velmi krátký a výstižný, protože používám jenom jeden jedinej a tím je nečekaně Tangle Teezer. Ze začátku jsem k němu byla poněkud skeptická a nečekala jsem žádnej zázrak, ale ve výsledku si už ničím jiným vlasy česat nechci. Jakmile si hrábnu do vlasů normálním kartáčem, tahá to a ble.
Česání tímhle zázrakem fakt netahá a vlasy máte vyčesaný do hladka a bez nějakýho elektrizování. Navíc se při šesání i dobře drží a nic se z něj neláme. U jiných kartáčů se mi běžně stávalo, že mi pár součástek hřebenu zůstalo zamotaných ve vlasech.
Tangle Teezer se dá pořídit ve všech možných velikostech a barvách i s různými motivy a díky tomu i v různých cenových relacích. Já ho pořídila asi za 170,-, ale cena se může pohybovat až téměř k 500,-.A kde to všechno nakupuju?
Vzhledem k tomu, že se držím pravidla kvalitně, ale co nejlevněji, tak každou položku, kterou si oblíbím a hodlám si jí pořídit, projedu internetem, abych zjistila, kde je to cenově nejdostupnější. Samozřejmě že faktory jako doprava a hodnocení obchody taky hrajou svojí roli.

Ve většine případů se ale vracím k mým oblíbeným obchodům, což je samozřejmě Lékárna.cz, kde se dá pořídit vlastně všechno výše zmíněné, kromě elektra a cenově je to paráda a Parfums.cz. Lybar zásadně chodím kupovat do DMka. Na nějakou tu kosmetiku, ale především na elektroniku můžu doporučit e-shop Leontyna.cz.

Pokud máte i vy nějakej oblíbenej e-shop, kterej má příznivý ceny a kvalitní produkty, určitě mi je napište do komentářů, tím já nepohrdnu :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama