Co přibylo do knihovny?

11. února 2016 v 15:56 | Morbid_Curiosity |  shopping
Zdravím!

Já vím, už jsem sem nic nenapsala dobrýho půl roku, nicméně ne, že by vyloženě nebylo o čem, ale nechtělo se. A když už se chtělo, tak bylo moc líný. Za posledních pár měsíců se toho událo mnoho, nicméně o tom tenhle článek nebude. Nákupy jsem díky změně práce musela rapidně omezit, ale něco málo jsem stejně pokoupit prostě musela. Kromě mnou koupených knih sem rovnou hodím i ty, který jsem k něčemu od někoho dostala, ať je to komplet... Jenom doufám, že si na všechny vzpomenu.
Nuže... začnem.


Nejsem si tak docela jistá, jestli jsem ji tu už nezmiňovala, nicméně touto knihou má knihovna tady na blogu končí. P.S. Miluju tě od mojí oblíbený Cecelie Ahern jsem kupovala někdy někdy o prázdninách, když jsme si s mámou a babičkou daly cvičnej nákupní sraz před dovolenou (o kterym máma nezapomněla napsat svoje na svym blogu... zdravím, mami :D). Srazily jsem se na Václaváku a vyrazily jsme do ulic (čtěte do obchodů) vybrat nějaký to 'něco na sebe', 'něco na čtení' a 'něco na obličej, nos... a vůbec na celou osobu'. Jednou z prvních zastávek byl Dobrovský, jelikož a protože jsem zde údajně měla mít nějakou slevu. Tu jsem neměla, ale vymysleli jsme jinou... muhaha ]=D

Knížku jsme četly všechny tři na Krétě a shodly jsme se na tom, že je prostě boží - jako ostatně všechny dosud čtený knížky od Cecelie Ahern. Je neuvěřitelný, jak někdo takhle mladej dokáže popsat pocity ovdovělý ženy. Prostě neuvěřitelný...
Bestiář Harryho Pottera jsem samozřejmě nutně musela mít a nadšeně jsem očekávala první výtisky už asi půl roku předtím, než měla kniha vyjít. Dostala jsem ho ke svátku od mamči a je boží. Je to v podstatě takovej dodatek... velkej dodatek k Filmovým kouzlům týkající se jenom kouzelnýho zvířectva.
Bohužel - stejně jako Filmová kouzla - to tak úplně není kapesní kniha vhodná jako čtení na cesty, tudíž jsem se k jejímu úplnýmu přečtení ještě nedostala.
Ale všechno bude.... :)
Mudlovské omalovánky jsem dostala od své drahé polovičky jako bolestné za to, že jsem nemocná. Nebo jsem mlěa kocovinu... už nevím, ale bylo mi blbě.
Jsou samozřejmě boží, jako všechno, co se Harryho týče.
Ze začátku jsem se hrozně bíla do nich čárnout, abych je nezničila, ale už se do nich pomalu pouštím. Musím říct, že jsou poměrně náročný, ale já je pokořím.
Teď ještě potřebuju jejich zvířecí segru Bytosti kouzelnického světa a budu absolutně spokojená :)
Analfabetku, která uměla počítat od Jonase Jonassona jsem si společně se Stoletým staříkem přála už dlouho, ale nějak vždycky přišlo něco důležitějšího. Nakonec jsem se rozhodla, že si pořídím tu oboustranou verzi knihy s oběma příběhy. Ne, to jsem neudělala. Ježíšek mi totiž naježil tuto knížku pod stromeček dva dny po Vánocích a tím Ježíškem opět byla má drahá polovička.
Donutilo mě to konečně dokončit Pána prstenů, kterym jsem se snažila prokousat už asi půl roku a jsem za to fakt ráda. Analabetka je skvělá knížka, úžasně napsaná a neuvěřitelně vtipná. A hlavně se mi líbí, že se autor většinou nenamáhá vtipy vysvětlovat, zkrátka konstatuje fakta, jejichž důsledky si musí čtenář domyslet sám. :)
Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít jsou jediný dvě knížky, který mi v mojí Harry Potteří sbírce ještě chyběly - počítejme ty oficiální. Tudíž jsem je samozřejmě taky nutně potřebovala. Naježiš mi je Ježíček strejda, ale zatím jsem se nedostala k jejich přečtení, který dle tloušťky obou knížek zabere tak dvě hoďky... :D
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel Jonase Jonassona rozhodně není nečekaným přírůstkem do mý knihovny. Komu se líbí Analfabetka, tomu se bude líbit i tahle knížka a naopak. Opět je o neuvěřitelných příbězích obyčejnýho člověka, kterej dokázal ovlivnit dějiny lidstva a opět je strašně vtipná.
Tentokrát jsem si jí pořídila sama... za poukázky do Mallu, co jsme dostali v práci... O:) :D
A když už byly ty poukázaky, tak jsem si nenechala ujít ani dlouho očekávaný kousek - Mechanického anděla od Cassandry Clare, která napsala i mou oblíbenou sérii Mortal Instruments - Nástroje smrti. Knížky této série s názvem Pekelné stroje sice přeložené jsou, ale jenom do slovenštiny a já mám takovou tu umanutou, že když už mám v češtině Mortal Instruments, potřebuju ta mít i Pekelný stroje.
Začala jsem ji číst teprve včera, ale zatím zjišťuju, že je to opět o Lovcích stínů, akorát o dvě století zpátky - minimálně co se prvních pár kapitol týče. Což znamená, že se mi to prostě bude líbit. :)

Tohle bylo pár knížek, který už doma nějakej ten pátek mám a většinou je mám i přečtený. Když nad tím tak uvažuju, je jich docela málo :( Ale musím se přiznat, že od tý doby, co jsem změnila práci a už nejezdím každej den do práce přes hodinu, ale jenom pár dní v tejdnu 10 minut, tak prostě nemám čas číst a doma je na mě moc rušivejch elementů. Potřebovala bych, aby někdo založil čtenářskou tamvaj, která prostě jenom bude jezdit z končený na konečnou a vozit lidi, který si budou celou dobu číst. :D
Ale aby ten počet nebyl tak smutnej, tak jsem si dneska udělala natruc, že mi nejde spustit WoWko, radost a udělala jsem pár nákupů, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani nákup na mých oblíbených Megaknihách. Ze 14 knížek v košíku jsem nákup nakonec uskromnila na pouhé dvě, po kterejch už ale taky pokukuju asi půl roku...


Skleněný trůn a Půlnoční koruna od Sarah J. Maas jsou knížky, jejichž první díl mě zaujla už někdy o prázdninách minuýho roku v metru, kde na něj byla reklama. Recenze a nekonečný množství fotek na Instaramu na toto téma mě přesvědčily o tom, že tohle prostě musim číst, taže jsem hrozně zvědavá.

A tím moje nákupy asi na nějakou dobu končej, jelikož můj drahý nutně potřebuje, abych si přečetla jeho knížky, ke kterým jsem se od jeho přištěhování se ke mně ještě nedostala. Je jenom otázkou času, než mi ty nový zakáže. :( :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama