Zas jednou v Megaknihách

19. ledna 2015 v 10:10 | Morbid_Curiosity |  shopping
Poslední dobou na mě ze všech sran útočily trailer a úryvky z novýho filmu S láskou, Rosie. Podle ukázek jsem se do filmu absolutně zamilovala a v kině jsem si potvrdila, že jsem udělala dobře. Film byl naprosto dokonalej, příběh musím uznat z vlastních obdobných zkušeností vážně ze života a celkově to prostě bylo vtipný, smutný, krásný, veselý... a tak... prostě ♥ :D

No a když jsem zjistila, že film je natočenej podle knížky, tak jsem si musela objednat předlohu. V rámci toho, abych neobjednávala jenom jednu knížku, jsem si doobjednala ještě pokračování Mortal Instruments: Město nebeského ohně.
Co mě na obou knížkách nejvíc okouzlilo je fakt, že obě knížky jsou tlustý! Já už tak dlouho nedržela v ruce nic, co by mělo stránek podobně jako poslední díly Harryho Pottera... :( Ale vzhledem k tomu, že jsem už rozečetla S láskou, Rosie, se obávám, že mi ty knížky stejně moc dlouho nevydržej. Hodlám to ale protáhnout, protože před přečtením posledních Mortal Instruments mám v plánu přečíst všechny díly. Tak snad se aspoň na chvíli zas zabavím :D A pak budu obcházet sousedství a loudit knížky... :D Ne, to vlastně nebudu. Pak přestanu jezdit do práce MHD a nebudu mtí tolik času si číst... :/

Včera večer jsem začala číst S láskou, Rosie a strašně mě zaskočilo, když jsem zjistila, že celá knížka je vlastně psaná ve vzkazech, zprávách, dopisech, smskách nebo chatech. Trochu mě to zartmoutilo, protože jsem si řikala, že to tím pádem bude příšrná nuda. Ale opak je pravdou, nuda to není. Navíc mám mnohem vtěší problém se odtrhnout, protože jak je kniha vlastně rozdělená na "menší části", je snazší si říkat "Ještě jednu zprávu", nebo "Ještě jednu kapitolu". Takže se ve finále odtrhnout fakt nemůžu :D
Co mě trochu mrzí je, že je to vlastně takový okleštěný od emocí. Čtenář musí číst mezi řádky, protože tam nejsou žádný úvahy postav. Prostě jenom ty vzkazy. A už po asi 70 stranách musím konstatovat, že film je vážně pouze na motivy knihy, protože moc podobnejch pasáží tam není.
Nicméně tak jako tak mě knížka baví a vzhledem k tomu, že po 70 stranách jsem vlastně v půlce filmu, jsem vážně zvědavá, jak to bude pokračovat :D Ale je to super čtení :)

Nakupovala jsem standardně v Megaknihách. Jediná věc, která se tentokrát fakt nepovedla, je ta, že tam u nich někdo zřejmě nezná rozdíl mezi fakturační a dodací adresou a místo do práce mi knížky poslali domů. To mě sice značně nasralo, ale tak hlavně že došly... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marrymap | 19. ledna 2015 v 13:37 | Reagovat

S láskou Rosie je nádhernej film, ale fakt jsem nepochopila, proč knížku, která se už xlet jmenuje Kde končí duha, přejmenovali a začali vydávat jako S láskou Rosie. Ale na kráse knížky i filmu to nic nemění :-)

2 Morbid_Curiosity | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 13:48 | Reagovat

[1]: Taky jsem to nepochopila, tím spíš, když ta knížka s filmem ve výsledku zas tak moc společnýho nemá... no co... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama