Body care shopping: prosinec/leden

16. ledna 2015 v 17:34 | Morbid_Curiosity |  shopping
Včera a dneska mi přišly poslední věcičky, na který jsem čekala, abych se tu pak mohla vytahovat, co všechno jsem si pokoupila. Problémem ovšem je, že jsem od prosince určitě už zapomněla, co všechno jsem si vlastně pořídila. :D

Tak jako tak, pár věcí mi v hlavě zůstalo - obzvlášť ty nejnovější, takže aspoň něco. Zatím nemám všechno vyzkoušený, ale až budu mít, nejspíš jednotlivým věcem budu věnovat nějakej ten článek v rubrice body care, ve který zatím nic nemám, protože se nemůžu dokopat k tomu, abych dopsala biografii svých vlasů. Zjistila jsem, že ač nejsem žádnej šílenej chameleon, tak je poměrně obsáhlá a místy vyžaduje i fotodokumentaci, likdokumentaci atd.

Zkusím tady zběžně zmínit aspoň to něco málo, co jsem už vyzkoušela. :)Začnu Mixou. Od Mixy jsem měla v plánu pořídit si micelární vodu. Ještě nikdy jsem žádnou nezkoušela, vždycky jsem zkrátka měla odličovač (taky od Mixy) a pak nějakou čistící vodu, kterejch jsem vyzkoušela nespočet, ale poslední dobou jsem střídala Avon a Clean&Clear.

Mixa micelární vodu jsem koupila v DMku a stála kolem 180,- Kč, nicméně je jí tam 400ml, což je dost. Tím spíš, když nepotřebujete odličovací tampony promáčet skrz naskrz, stačí jí trocha.

Dostala jsem se k prvnímu použití Mixovský micelárky až teprve nedávno a ačkoliv si teda pořád nemůžu zvyknout na to, že oproti krémovýmu odličovači to "drhne" přes ty oči, musím říct, že je super. Odličuje perfektně, nedře, neštípe, netrhá řasenku i s řasama a po očištění obličeje mám obličej hladkej jak mimčo, ale ani ne moc suchej, ani mastnej. A většinou se nestihne zmastit ani do večera, což je super.
Jsem šíleně přecitlivělá na všechno možný, mám suchou kůži a jsem atopik, takže jen tak něco si na sebe napatlat nemůžu, ale Mixa mi perfektně vyhovuje. Taky jí hodlám věnovat článek, kde zkusím nějak kulturně popsat, co mám vyzkoušený a jaký to je :)

Další věcí, který jsem po dlouhym váhání ve finále stejně neodolala, byl Tangle Teezer (The Original Panther Black). Názory se na něj dost různí: někteří tvrdí, že je to úplně normální hřeben, jiní zas, že už by po ničem jinym nešáhly. Vzhledem k tomu, jak jsem za poslední rok pohla se svou péčí o vlasy, tak mi vlasy už tak strašně nepadaj a tudíž nevím, jestli ty, co zůstávaj v Tangle Teezeru jsou víc, nebo míň. Zatím jsem si ještě nestihla udělat názor v tomhle ohledu, nicméně jedno víc jistě - je na tu hlavu strašně příjemnej :D
Pořídila jsem ho na netu - konkrétně na www.profi-parfemy.cz a vyšel na 163,- Kč + něco málo za Zásilkovnu.cz.


Nedávno mě chytla taková sebepečovatelská nálada a kromě Tangle Teezeru jsem narazila ještě na blog Aluška.org, kde jsem našla spoustu nápadů a inspirace a hned jsem toho využila a objednala jsem si po pár krátkých úvahách ricinový olej. Má fungovat na růst všech možných chlupů a pak má blahodárný účinky na kdejakou část těla, já ho hodlám využít na růst řas, obočí, vlasů a na nehty. Vyzkoušenej ho ještě nemám, přišel mi dneska, ale jsem zvědavá. Na řasách a občí je prej výsledek patrnej fakt brzo.
Objednávala jsem 500 ml balení na www.medhelp-shop.cz a stálo 214,- Kč + asi 70,- Kč doprava, ale přišlo to do druhýho dne a navíc v takový plechový krabičce, který k tomu nejspíš vůbec nepatří, ale to nevadí. Krabičky se vždycky hoděj. :)


Tak... mám dojem, že tohle je asi všechno "samostatný" a můžu se oficiálně vrhnout na Avon. Toho bylo za poslední tři katalogy vážně požehnaně :D

Začnu doplňkama - pořídila jsem si štěteček na stíny, kterej má z druhý strany houbičku. Mám totiž doma akorát jeden starej, ač stále nevypelichanej, štěteček z H&Mka a měla jsem pocit, že by to chtělo novej. Dala jsem mu párkrát šanci, nicméně stejně jsem ve finále zjistila, že tenhle štěteček za těch 69,- Kč vážně nestál, protože je moc umělej a nerozmazává stíny tak, jak by se mi líbilo. A když si malujete oči dennodenně do černa, tak musíte mít něco, co to dokáže vážně dobře rozmazat do ztracena. Takže tohle se nepovedlo.


Druhej takovej doplněk byl skládací kartáč na vlasy do kabelky s malým zrcátkem. Ten jsem teda ještě taky nevyužila, protože jsem ho obdržela teprve včera, ale moc od toho neočekávám. Potřebovala jsem jenom něco malýho a skladnýho, čim bych se v případě akutního ohrožení - například probuzení se ráno na cizím místě vedle cizího chlapa - mohla tvářit aspoň trochu jako učesanej člověk. I když bez žehličky na vlasy toho v takovym případě stejně moc nezachráním... :D
Stál mě 49,- Kč, což si myslím, že je super cena :)


Tak to bylo rychlý a teď už tady mám jenom samou kosmetiku. Tady je nejspíš vhodný začít tou pleťovou...
Před Vánocema měli v Avonu sadu Clearskin Proffesional, která obsahuje hluboce čistící peeling a masku na černý tečky a stála 99,- Kč. Už leta letoucí zápasím s černýma tečkama - kupodivu jenom na nose. Ale o to víc to štve. Ne, že by byly nějak extra viditelný nebo hnusný, ale myslím, že kdybych se nesnažila je aspoň trochu eliminovat tím, že všechny pleťový věci jsem kupovala vždycky "proti černym tečkám", mohla bych na tom být hůř. Tak jako tak se ale stále snažím přijít na nějaký bezbolestný řešení, jak se jich zbavit definitivně. A tohle taky neni ten způsob.
Peeling je skvělej. Sice fakt nevodní, ale neni agresivní, nedře, neosypávám se po něm. Sice trochu vysušuje pleť, ale to nemám problém dohnat krémem na obličej, kterej mám od Mixy. Nepoužívám ho nijak extra často. Zhruba tak ob den, dva, jednou za týden.. zkrátka jak si vzpomenu, ale pravda je, že mi vždycky dokonale obrousí obličej, kterej pak mám tak hlaďoučkej, že chodím po bytě a neustále si šmudlám tváře... :D


Maska proti černým tečkám se samozřejmě minula účinkem. Konzistencí připomíná... masku proti černým tečkám od Avonu - musíte jí přemlouvat, abyste jí z tý mini tubičky dostali a následně jí musíte ještě donutit, aby vám na učených místech držela. Na obalu píšou, že si máte na "postižený" místa (podle velikosti tuby mi došlo, že tím zřejmě nemyslej celýho člověka) napatlat trochu toho modrýho hnusu, počkat asi 20 minut, než to zaschne a pak to sloupnout. I přes neustálý tenčení vrstvy masky (kdybych jí nanášela ještě tenčí, už bych tam žádnou nenanesla) se mi ještě nepodařilo dosáhnout toho, aby mi maska ztuhla na nose po 20 minutách, takže jí tam většinou nechávám třeba hodinu. Pokud je dobře ztuhlá (což jak říkám, se mi ještě nepodařilo), jde poměrně dobře sloupnout. V opačnym případě s půl dne vztekáte odlupováním miniaturních pružných modrých kousků z obličeje a pak se musíte ještě rejžákem sundat ten neztuhlej zbytek. Je to voser, nefunguje to a nemá smysl za to utrácet. Ale vzhledem k tomu, že to bylo v sadě, tak toho zas tolik litovat nemusim.


A včera mi ještě dorazila hluboce čistící maska, u který už nevím přesnej důvod, proč jsem jí objednávala, nicméně vážně jí ještě nemám vyzkoušenou a stála 59,- Kč.


V poslední době jsem tak trochu zjistila, že jsem fakt špatná ženská. Když občas zavítám na nějaké vlogerky na Youtubu, téměř každá má alespoň jedno video věnovaný tomu, jak maj uspořádaný všechny svoje šminky a štětce a já nevím co všechno a občas se divím, že se jim to vůbec někam vejde. Moje video by v tomhle ohledu bylo žalostně krátký: veškerý moje šminky jsou totiž sada stínů od Avonu, poloprázdná sada stínů od nevim čeho, bílý stíny, bílá tužka, černá tužka, linky, stíny na obočí, tužka na obočí a na to všechno mi stačej tři houbičky a jeden štětec. Zkrátka smutný. A mám dojem, že bych to tak neměla nechat, ačkoliv si nejsem jistá, že toho potřebuju víc, protože si stejně nikdy nebudu malovat jinej obličej na xicht, než ten standartní kouřovej. :D Nicméně slovo dalo slovo, přišel mi pod ruku Avon a tak jsem se maličko zasnažila s menší ochotou i zaexperimentovat si.

Jako první experiment jsem se rozhodla odložit bílou tužku jako podkladovou bázy pod oční stíny, která sice funguje dobře, ale přijde mi to takový nepatřičný už, za normální primer. Když jsem bázi pod oční stíny dneska ráno otevřela, měla jsem dojem, že na mou upíří kůži je to moc tmavý, ale není. Konzistence je taková strašně nadejchaná, mezi krémovou a pěnovou, primer je lehoučkej a když se pěkně rozetře, tak vůbec není nijak extra tmavej. Stíny na něm očividně hezky držej, ale celej den vyzkoušenej ještě nemám, takže je to prozatím takový menší proroctví, který doufám, že se naplní. Stála 59,- Kč.


K tomu jsem si ještě poiřídila krycí a rozjasňující tyčinku v odstínu Light beige, se kterou jsem sice ráno zápasila, než se mi podařilo přijít na kloub tomu, jak se z bílýho štětečku stane štěteček béžový, ale nakonec jsem to přeprala :D Napadlala jsem si to na svoje luxusní kruhy pod očima, nad kterýma jsem pracovala zhruba do půl druhý do rána a světe div se, vypadala jsem jako slušně vyspanej teenager! Docela mě to okouzlilo, ale myslím, že na všechny vychytávky týhle věcičky jsem ještě nepřišla, takže to zatím víc komentovat nebudu. Koupila jsem jí za 119,- Kč.


Tak to za sebou máme tu nudnější část. Zajímavější mi rozhodně přijde další nákup řasenky SuperSHOCK, která je prostě naprosto dokonalá, ač jsem z ní původně byla trochu nesvá - ty krátký divný štětinky a tak. Zatím nejlepší řasenka, jakou jsem kdy měla a těším se, až vyzkouším ricinový olej a začnou mi růst řasy. To ze mě pak teprve bude mrkací panna :) Stála mě 89,- Kč.
Navíc jí mám v takový hezký Vánoční edici, takže nevypadá úplně jako na obrázku dole... :)


Rozhodla jsem se trochu zaexperimentovat i s očníma linkama. Normálně používám tekutý oční linky od Dermacolu - normálně s lahvičkou, ale fixovým aplikátorem, protože ty štětečky jsou moc dlouhý, tenký a nejdou mi. Avon dělá pár vyloženě fixových variant linek, který mi přišly jako úžasnej nápad, když vyšly, ovšem když jsem jedny jednou vyzkoušela a zjistila jsem, že místo černý z nich teče bledě modrá voda, zavrhla jsem je. Po x letech jsem se teda odvážila věřit kolegyni v práci, že to neni zas tak zlý a objednala jsem si opět linky ve fixe Mega Effects. Sice trochu jiný, ale furt je to panebože fixa! Kupodivu jsem byla včera překvapená, že fixa vážně fixuje, fixuje vážně černě a dneska ráno jsem si potvrdila, že je schopná překrýt i stíny. Ráno jsem se z sice málem vztekla, protože jsem pospíchala a na rychlo jsem s ní úplně nedokázala manipulovat, takže jsem to po pár minutách vzdala a vrátila se k Dermacolu, ale ještě je úplně nezatracuju. Až na to budu mít čas a klid, tak se s nima naučím. Fixa se moc pěkně drží, hezky vypadá, jsou s ní silnější i tenčí linky a stála 99,- Kč.


A abych to měla komplet, tak jsem si pořídila ještě mini paletku očních stínů Quatro ve variantě Urban Skyline, protože mi moje první už dochází. Stíny jsou dobře pigmentovaný, moc pěkně barevný a dobře se roztíraj i blendujou. Paletka byla za 99,-.


Na nehty jsem si pak pořídila dva laky Stardust, protože mi prostě přišly strašně zajímavý a každej stál 59,- Kč. Konkrétně barvu Black Sequins, která ve finále zas tak moc zajímavá není, protože je ve skutečnosti poměrně světlá - spíš šedá třpyticá, než černá.


A pak Teal Glitter, ze který jsem vážně nadšená... :)


A tady moje Instagramový foto... :)


A zatím poslední kategorie body caru dnešního shoppingu (pokud si nevzpomenu na něco, co jsem vám ještě nepráskla), jsou vlasy od Avonu :D
Na doporučení po jedný malý zkoušce jsem si pořídila sérum na suchý konečně, protože nádherně voní a protože je prostě perfektní a funguje a vážně po něm nemám vysušený vlasy. Myslím, že víc vám na něj budu pět ódy, až konečně dopíšu již zmiňovanej článek o mých vlasech... :D
Sérum bylo za 79,- Kč, ale vzhledem k tomu, že si ho dávám do konečků jenom kapku a jenom po umytí vlasů, tak mi asi vydrží navěky věků.


A nakonec maska na vlasy s marockým a arganovým olejem. Už jí mám podruhý, naprosto nepřekonatelně krásně voní a ta vůně v těch vlasech jako bonus vážně zůstává a vážně pomáhá. Vlasy po ní mám takový svěží, lesklý, pevný, upravený, i když je upravený vůbec nemám... Používám jí tak cca jednou za tejden, nebo jak to prostě vyjde, ale nemůžu si jí vynachválit. Vyšla mě na 59,- Kč :)


Tak a to je prozatím vše. Mám takový tušení, že jsem na něco zapomněla, ale vážně teď nevím a jsem ráda, že jsem dokázala poskládat dohromady alespoň tohle. Doufám, že se dostanu k tomu, abych jednotlivý ty věci nějak víc okomentovala, až je pořádně vyzkouším.
Když si na něco vzpomenu, hodím to - jako vždy - sem do nějakýho editu, protože novej článek kvůli svojí skleróze vážně rozepisovat nebudu :D
Předpokládám, že tu bude naflákáno strašně moc různejch chyb a překlepů, ale I don't care. Vážně nemám na to, abych to po sobě ještě přejela... :D
Bylo to vyčerpávající a já mizím z práce... :)

[EDIT 22.2.2015] No jasně, že jsem na něco zapomněla... Ještě jsem si koupila matnej černej lak na nehty :D Ještě ho teda nemám vyzkoušenej, je od Rimmelu a jmenuje se Velvet Matte. Pořídila jsem ho na www.parfemy-elnino.cz a vyšel na 80,- Kč.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama